Telefon
WhatsApp
Konut satışlarında rekor

Konut Satışları Ciddi Düşüşte Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) düzenli olarak konut satışı istatistiklerini yayınlıyor. TÜİK tarafından yayınlanan güncel verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2019’un Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre tam %48,6 azaldı. Biz de konut satışlarında yaşanan güncel durumu, yıllara göre ve haziran aylarını temel alarak inceledik. TÜİK, 2008-2012 döneminde konut satışlarını yılın her çeyreği için yayınlarken 2013’den beri satış miktarlarını ay bazında yayınlıyor. 2008’den bu yana gerçekleşen yıllık konut satış miktarına baktığımızda; 2013 yılında ciddi bir artışa rastlarken 2012, 2014 ve 2018 yıllarında konut satışlarında bir önceki yıla göre düşüş yaşandığını görmekteyiz.

İnşaat Sektörüne Küresel Bakış

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak zaman ve mekân farkının yok olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Giderek küçülen ve kontrol altına alınan bu dünyanın insan eli ile yeniden inşa edildiğini düşünüyoruz. Bu çalışmada teknolojik gelişmeleri, küreselleşmeyi ve inşaat sektörünü birbirleri ile ilişkilendirerek ele alıyoruz. İnşaat sektörünün yerel, ulusal, bölgesel, küresel ilişkilerden oluşan karmaşık yapısını anlamaya ve bu yapı içinde Türk inşaat sektörünün yerini bulmaya çalışıyoruz. Böylece içinde yaşadığımız dünyayı kavramaya yardımcı sonuçlara ulaşmayı

Konut Sektöründe Yenilikler, Fırsatlar, Fark Yaratanlar

Konut sektörünün gelecek vizyonunun ortaya konulduğu, Türkiye’nin ilk ve tek konuya özel kurgulanan buluşması “Konut Konferansı 2010”, 21 Ekim 2010’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde konunun yerli yabancı uzmanlarını sektör ile biraraya getirdi. Konut geliştirmedeki finansal dinamikler – yeni iş modelleri – enerji verimliliğinin Önemi ve Örnek uygulamalar – orta ve dar gelir grubuna yönelik konutlar – bina tasarımında enerji tasarrufu – sosyal anlamda sürdürülebilir konut tasarımı ve planlama – marka konutlar Konut Konferansı’nda gündeme taşındı. Açılış konuşmaları Doğan Hasol, Işık Gökkaya ve Erdoğan Bayraktar tarafından gerçekleştirilen konferansta “Konutta Geleceğin Ayakizleri” ve “Markalaşan Konut Kazanıyor” başlıklı iki panel gerçekleştirildi.

4 kayıttan 1 - 3 arasındaki kayıtlar gösteriliyor

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0212 294 72 56

BİZ SİZİ ARAYALIM